FreeCol

Multiplatformní (napsaná v Java) hra FreeCol je inspirovaná legendární hrou z roku 1994 od Microprose, Sid Meier’s Colonization (Wikipedia). Proti svému předobrazu nabízí multiplayer, pokročilejší herní mechaniky a funkce, a lepší grafiku (což je u tohoto typu her nepodstatné).

FreeCol je zdarma, Open Source a Free Software, uvolněná pod GPLv3 licencí. Můžete si ji stáhnout z webu hry (Windows, OS X, Linux atd.), případně pokud jste uživatelem některé distribuce Linuxu, jistě bude v repozitářích (existuje i Flatpak balík atd.).

Kdo má zkušenost s podobným typem her, bude tu brzy jako doma a osobně mám FreeCol raději, než novou oficiální Colonization – Sid Meier’s Civilization IV: Colonization (Wikipedia), která je samozřejmě komerční, postavená na stejném enginu jako vynikající Sid Meier’s Civilization IV, ale prostě mi na ní něco nesedí.


Češtinu samotnou není třeba stahovat zvlášť, je již integrovaná přímo do hry. Překlad probíhá přímo na stránkách TranslateWiki a já se jej snažím aspoň každého čtvrt roku kontrolovat – celá hra je již přeložená, ale vývoj neustále probíhá, takže se čas od času objeví nové řetězce k přeložení, nebo se některý překlad stane zastaralým.

Každopádně každá pomoc při překladu je vítána. Není to složité, takže pokud se chcete zapojit, překlad FreeCol je zde.