Sid Meier’s Colonization

Překlad legendární hry Sid Meier’s Colonization (Wikipedia) je můj první a vznikal v letech 1997 a 1998. Koncem roku 2004 jsem provedl malý bug hunting na chyby a překlepy, ale nepochybuji, že se jistě ještě nějaké najdou.

Sid Meier’s Colonization v českém překladu – úvodní menu.

Dobovou (a nespravedlivě ne příliš lichotivou) recenzi v rovněž legendárním herním časopise Excalibur (Wikipedia) (č. 35, 11/1994) najdete zde: strana 1 a strana 2. Později Excalibur (č. 48, 08/1995) vydal také návod, viz zde: strana 1 a strana 2.

Sid Meier’s Colonization v českém překladu – herní obrazovka.

Hra je určena pro operační systém MS-DOS a dnes si ji můžete bez problému zahrát například díky emulátoru DOSBox (web). Pokud ji ještě nevlastníte, tak nejsnadnější cesta jak hru získat a nainstalovat (ve Windows, OS X, nebo Linuxu) je služba GOG. Samozřejmě hra má už svoje roky, takže ji snadno získáte i zdarma, na různých webech specializujících se na staré hry a abandonware.


Nyní tedy k samotnému překladu – vždy aktuální verzi naleznete v repozitáři colonization_cz na GitHubu.

Instalace je snadná, prostě jen přepište originální soubory v adresáři s nainstalovanou hrou těmi z GitHubu. Pochopitelně je vhodné udělat si nejprve zálohu originálních souborů.

Užijte si tuto skvělou hru 🙂